Opublikowano:

RODZAJE KANAP ROZKŁADANYCH

Wygodna kanapa rozkładana jest niewątpliwie dobrym zakupem. Bez względu na to czy mamy małe czy duże mieszkanie, może ona nam się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Jednak zakup takiej kanapy może przysporzyć nam trochę problemów, nie jest bowiem łatwo z bardzo szerokiego asortymentu dostępnych na rynku kanap – wybrać coś co będzie idealnie spełniało nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki czemu będziemy mieli pewność że wybrany model idealnie odpowiada naszym wymaganiom.

Pierwszą rzeczą, na która powinniśmy się skoncentrować jest materac. Do wyboru mamy zazwyczaj materace sprężynowe lub piankowe. Istotnym jest też sposób rozkładania kanapy. Do wyboru mamy:

  • wersalki – ten rodzaj kanapy rozkładamy za pomocą uniesienia jednej części kanapy i położenia drugiej. Dzięki temu, cała powierzchnia kanapy staje się miejscem do spania. Plusem takiego rozwiązania jest szybkość przemiany kanapy w miejsce do spania, jednak często otrzymana powierzchnia nie jest zupełnie płaska – dlatego nie powinna ona stanowić głównego miejsca do spania, a raczej powinna stanowić okazjonalną alternatywę dla spania na podłodze.
  • Kanapa z wózkiem – taka kanapa posiada sporo zalet, ale jej budowa podobnie jak w przypadku “wersalki” powoduje że nie powinna ona stanowić głównego miejsca do spania. W tym typie kanapy rozkładanej, całe siedzisko jest osadzona na kółkach, które umożliwiają wysunięcie pojemnika na pościel, znajdującego się pod siedziskiem. Na tak wysunięty element, zazwyczaj rozkłada się podwójnie złożony materac siedziska. Jak już wcześniej zostało wspomniane, takie rozwiązanie wiąże się z tym, że sam materac jest stosunkowo cienki i nie należy do najwygodniejszych. Do zalet takiej kanapy, należy na pewno wspomniana wcześniej łatwość przekształcenia jej w miejsce do spania.   
  • Kanapa “amerykanka” – jest to kanapa, której komfort w dużej mierze zależy od modelu jaki wybierzemy. Charakteryzuje się ona tym, iż zamiast pojemnika na pościel, wewnątrz kanapy, pod siedziskiem, złożony jak harmonijka znajduje się mechanizm, który po wyjęciu, rozkłada się w miejsce do spania. I o ile uzyskujemy w tym przypadku niemal całkowicie płaskie miejsce do spania, to o komforcie tego spania będzie w dużej mierze decydował materac, jaki uda się producentowi “wsadzić” do takiej konstrukcji. Niestety, jeżeli chcemy aby był to materac nadający się do codziennego spania, powinniśmy przygotować się na spory wydatek. Jeżeli natomiast kanapa taka nie będzie nam służyć zbyt często, bez problemu możemy zdecydować się na tanią kanapę rozkładaną, w której znajdzie się podstawowy materac piankowy (zazwyczaj dosyć cienki, ale ze względu na to że uzyskujemy płaską powierzchnię do spania – będzie on często bardziej wygodny niż w kanapach innego typu
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *