Opublikowano:

MEBLE DESIGNERSKIE

Meble designerskie – słowo klucz

Wybór mebli dostępnych na rynku jest przytłaczający. Zwłaszcza jeżeli nie ogranicza nas budżet – okazać może się że wybranie z tak dużej oferty mebli nowoczesnych kompletu, który będzie pasował idealnie do naszego stylu może okazać się zadaniem niezwykle skomplikowanym. Jedną z dróg, którą możemy obrać – jest zatrudnienie architekta, który po wysłuchaniu naszych wskazówek, skomponuje projekt, który w teorii powinien naszym wymaganiom odpowiadać, jednak wybierając architekta musimy pamiętać że jest to osoba, która posiada:

– swoje upodobania

– określony styl

– ulubione marki

– ulubionych projektantów mebli

– etc.

O ile istnieją architekci, którzy posiadają umiejętność wyłączenia swoich upodobań podczas pracy z klientem, to liczba takich architektów jest mocno ograniczona. Z drugiej strony, trzeba zrozumieć również architekta, ponieważ zaprojektowanie wnętrza w zupełnie innym stylu niż ten, który się danemu architektowi podoba – jest zadaniem bardzo trudnym. Jeżeli porównali byśmy architektów / projektantów wnętrz z muzykami, moglibyśmy oczekiwać od muzyka jazzowego tego że bez problemu odnajdzie się w muzyce country. Dlatego niezwykle ważnym jest abyśmy pamiętali jak ważnym jest dobór odpowiedniego architekta. Warto zwrócić uwagę czy preferuje on meble designerskie, meble nowoczesne czy np. meble klasyczne. Aby dowiedzieć się tego wszystkiego warto zwrócić się do wstępnie wybranej grupy architektów o podesłanie realizacji. Na podstawie tych realizacji będziemy mogli stwierdzić czy użyte w nich zostały meble luksusowe (co może wskazać nam jaki będzie koszt przygotowania projektu), meble designerskie czy meble klasyczne.

Istnieje również druga, trudniejsza droga, którą możemy wybrać – mianowicie możemy pokusić się o samodzielne wybranie mebli, dobranie kolorów ścian, oświetlenia i innych dodatków. NIe jest to droga łatwa, jest natomiast dosyć ryzykowna, ale potrafi być też niezwykle satysfakcjonująca. W tej drodze nie możemy polegać na architekcie, który będzie służył nam poradą, na każdym etapie projektu – jesteśmy bowiem skazani na własne wyczucie gustu i stylu. Jest to również droga ryzykowna, ponieważ wydając często nie małe pieniądze na wykończenie i umeblowanie mieszkania, może okazać się że na koniec dnia – zostaniemy ze średnio dopasowanymi elementami, na które wydaliśmy małą fortunę. Wybierając drogę bez pomocy architekta, rezygnujemy również z rabatów, jakie dany architekt wypracował sobie u dystrybutorów. Nie jest bowiem tajemnicą, że architekt, który zrealizował z danym dystrybutorem wiele projektów, może liczyć u tego dystrybutora na zniżki od cen standardowych. Bardzo często architekci oddają tę zniżkę swoim klientom. Okazać się może że podsumowując cały projekt, zakup elementów wykończenia wnętrz, mebli designerskich, oświetlenia nowoczesnego – że koszt zatrudnienia takiego architekta, zwróci nam się dzięki rabatom, które dzięki niemu uzyskamy. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na samodzielne urządzanie wnętrza – pamiętajmy o kilku zasadach:

  • o ile bufet, czy stół możemy kupić na podstawie zdjęć – to kanapę zawsze powinniśmy sprawdzić osobiście (w miarę możliwości) – jeżeli nie mamy takiej możliwości – warto zobaczyć na żywo inna kanpę producenta którego produkty nam się podobają. Dzięki temu będziemy mogli wstępnie określić jakość i wygodę jego produktów.
  • Zawsze starajmy się zobaczyć próbniki – często to co widzimy w katalogu, może różnić się zdecydowanie od tego co dostaniemy do domu. Przy zakupie mebli drewnianych – powinniśmy pamiętać że jest to materiał, który nigdy nie będzie wyglądał identycznie
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *