Opublikowano:

KANAPY ROZKŁADANE DLA DZIECI

Sofy rozkładane dla dzieci są produktem, któremu warto poświęcić dodatkowy artykuł. Kupując sofę z funkcją spania dla dziecka – warto zwrócić szczególną uwagę na elementy inne, niż przy wyborze kanapy na której okazjonalnie będą spali dorośli goście. Aby wybór takiej sofy był w pełni przemyślany – warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  • czy będzie to kanapa na której nasze dziecko będzie spało na co dzień
  • jeżeli nie – jak często będą odwiedzały naszą pociechę inne dzieci, które będą spały na tej kanapie (warto sobie zadać pytanie czy będą to okazjonalni goście, czy może z kanapy będa korzystać np. kuzyni, którzy będą “wpadać” z wizyta na dłużej, np. w trakcie wakacji.
  • jaką przestrzenią w pokoju pociechy dysponujemy?
  • czy planujemy w najbliższej przyszłości dodatkowe pociechy – jeżeli tak warto zastanowić się czy po krótkim czasie nie będziemy musieli zamienić kanapy rozkładanej na łóżeczko dla bobasa

Odpowiedz, na te z pozoru proste pytania, może pozwolić nam na podjęcie bardziej świadomej i trafnej decyzji. Jedną z rzeczy, na które powinien zwrócić uwagę każdy nowy rodzić jest jakość tapicerki. Bez względu na wszystko – warto tu zainwestować odrobinę więcej środków, na zakup sofy z funkcją spania, która będzie tapicerowana materiałem łatwo zmywalnym, idealnie jeżeli będzie to tapicerka w pełni zdejmowalną i taką, która będziemy mogli wyprać w pralce w przypadku kiedy nasza pociecha zdecyduje się dodać jej szyku za pomocą kredek bądź flamastrów.  

Kolejnym bardzo ważnym elementem na który warto zwrócić uwagę, jest jakość materaca, na którym będzie spała nasza pociecha, lub jej goście. I tu warto już uwzględnić to czy będzie to główne łóżko na którym będzie spała nasza pociecha, czy będzie to tylko okazjonalne miejsce do spania dla spodziewanych, lub mniej spodziewanych gości. W pierwszym przypadku warto poświęcić trochę więcej pieniędzy i czasu na znalezienie kanapy, która będzie oferować materac o odpowiedniej twardości. Często z pytaniem o to jaki to powinien to być materac, warto zwrócić się do dziecięcego ortopedy – w zależności od charakterystyki postawy naszego dziecka – może on doradzić czy materac powinien być twardy czy miękki.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *