Opublikowano:

Kanapy luksusowe

Luksusowe kanapy, są jedna z naszych ulubionych kategorii. Bez względu na to czy cenimy sobie styl francuski, czy może bardziej podobają się nam włoskie kanapy luksusowe – kupując takie meble, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele aspektów, dzięki którym unikniemy rozczarowań, a nasz zakup będzie nam służył i cieszył przez wiele lat. Jedną z podstawowych rzeczy, na która powinniśmy zwrócić uwagę jest firma, która ją produkuje. Z naszego doświadczenia wynika że same ładne katalogi nie wystarczą. Muszą być one poparte, produktem, który będzie równie wysokiej – lub można nawet wyższej jakości niż zdjęcia z katalogów. Decydując się na zakup luksusowych mebli z Włoch – z pewnością  ciekawe modele w swojej ofercie posiada firma GoldConfort. Firma ta istnieje na rynku luksusowych mebli od wielu lat i na przestrzeni lat zdołała zbudować sobie markę, która z powodzeniem radzi sobie z zaspakajaniem gustów nawet najbardziej wyrafinowanych klientów. Jedną z podstawowych cech, które charakteryzują meble produkowane przez GoldConfort, to używanie materiałów najwyższej jakości. Na przestrzeni wielu lat współpracy z tą firmą, zawsze byliśmy pewni że meble które zamówił klient będą najwyższej jakości oraz będą jednym z głównych elementów każdego salonu.

O tym jak ważne jest, aby wybierać tylko tych producentów którzy od wielu lat, świadczyć może fakt iż rynek luksusowych mebli tapicerowanych, jest rynkiem bardzo trudnym. Jest tak ze względu na to że każda kanapa jest wynikiem pracy rzemieślnika, który większość elementów wykonuje ręcznie i dba o najdrobniejszy szczegół każdej kanapy. Aby wybór kanapy okazał się trafiony – powinniśmy bez wątpienia wybrać nie tylko odpowiedniego producenta, ale również odpowiedni salon meblowy, który będzie mógł zapewnić nam dostęp do wszystkich próbników a idealnie by było gdyby taki salon posiadał na ekspozycji przynajmniej jeden model kanapy od wybranego przez nas producenta. Na tej podstawie, będziemy mogli sprawdzić jak w rzeczywistości wyglądają produkowane przez niego ekskluzywne kanapy tapicerowane i czy bardzo różnią się od tych zaprezentowanych w katalogu. Jednak sam wygląd nie jest najlepszym wyznacznikiem, na podstawie, którego powinniśmy podjąć decyzję o zakupie kanapy luksusowej.

kanapy luksusowe goldconfort

Są również aspekty techniczne, o które powinniśmy zapytać pracownika salonu, w którym kanapę będziemy nabywać. Pierwszym takim aspektem, jest między innymi wskaźnik martindale wybranego przez nas materiału, którym otapicerowana będzie nasza kanapa. Ustalenie wysokości tego wskaźnika jest ważne, ponieważ wskazuje on jak odporna na ścieranie jest dana tkanina. Im wyższy wskaźnik, tym tkanina będzie nam służyć przez dłuższy czas i mniejsze ryzyko że z czasem zostaniemy z powycieraną kanapą, nie przypominającą tej, za która zapłaciliśmy nie małe pieniądze.

Jak z każdym meblem luksusowym, tak i z meblami tapicerowanymi, ważne jest to co kryje się w środku. Nie jest bowiem sztuką stworzyć piękny model kanapy, na którym nikt nie będzie chciał siedzieć. Opcji wypełnienia jest wiele, poczynając od zwykłych gąbek tapicerskich, na pierzu antyalergicznym kończąc. Pomiędzy tymi wypełnieniami znajdują się również różne połączenia, p. pianka + pierze. Ze względu na duże różnice pomiędzy komfortem jaki oferują poszczególne rozwiązania, ważnym jest aby przyjąć odpowiedni poziom ceny, za którą chcemy kupić kanapę luksusową i na tym poziomie wybrać model, który będzie idealnym połączeniem pomiędzy designem, jakością i wygodą. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ nie zawsze będziemy mieli okazję na żywo usiąść na modelu, który się nam akurat podoba, jednak z pewną dozą pewności możemy poradzić że konfiguracje wypełnienia które zawierają lub w 100% składają się z pierza – są zazwyczaj wygodniejsze niż te, które wykonane są z pianki. Jednak jeżeli spodoba nam się kanapa, która nie posiada opcji wypełnienia z pierza, to wybierając kanapę która ma w sobie piankę, powinniśmy zwrócić uwagę na to czy jest to pianka o różnej miękkości i czy producent daje gwarancję że jest to pianka,która po kilku latach użytkowania się nie zdeformuje.

Kierując się powyższymi wskazówkami, wybór odpowiedniej kanapy, nie powinien być większym problemem. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *