Opublikowano:

JAK ŻYĆ W MAŁYM MIESZKANIU – PORADNIK

Kupując małe mieszkanie wcale nie musimy rezygnować z jego funkcjonalności. Częstym pytaniem, które zadają architektowi klienci jest: “jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń małego mieszkania”. I wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Z pozoru może się wydawać, nie nie ma nic prostszego – niż logiczne rozmieszczenie kilku mebli. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie wszystkie rozwiązania są oczywiste i znane każdemu. Oczywiście są takie rozwiązania jak

  • kanapy rozkładane,
  • czy łóżka chowane w szafie,

ale te są też inne rozwiązania, o których laik może nie wiedzieć. Jednym z takich rozwiązań, jest zainstalowanie na ścianie w salonie obrotowego telewizora. Jest to rozwiązanie praktyczne, pod warunkiem że salon oddzielony jest od sypialni ścianą, na której można powiesić telewizor. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie tylko oszczędzamy miejsce ale też pieniądze – ponieważ jeden telewizor wykorzystany jest dwukrotnie. Przykład takiego rozwiązania pokazany jest na zdjęciu poniżej.

 

Niezaprzeczalnie dobrym pomysłem jest również dzielenie dostępnej przestrzeni za pomocą półek, które mają tą przewagę nad zwykłymi ścianami, że mogą służyć do przechowywania różnych rzeczy. Pamiętać należy również o wykorzystaniu sufitu. Jest to bez wątpienia wolna przestrzeń, która dzięki odpowiednim pomysłom , może pomieścić   całkiem sporo gabarytów – takich jak np. rower. Do zawieszenia rowery na suficie, możemy wykorzystać specjalny wieszak lub we własnym zakresie i z pomocą kilku bloczków, skonstruować wieszak – dzięki któremu będziemy mogli pozbyć się dosyć mało poręcznego do przechowywania przedmiotu z domu – oszczędzając jednocześnie sporo przestrzeni.

Wracając do kanap rozkładanych  – warto pamiętać przy jej wyborze – aby umożliwiała ona przechowywanie pościeli – w przeciwnym przypadku – będziemy zmuszeni aby poświęcić kilka dodatkowych centymetrów na pojemnik na pościel. Wbrew pozorom, kanapy rozkładane, z funkcją spania i pojemnikiem na pościel można kupić w dobrej cenie – przykładem takiej kanapy jest kanapa OSVALD z firmy Innovationliving, na której nie tylko się wyśpimy, ale też schowamy w niej pościel.

 

Kolejną praktyczną kanapą z funkcją spania i z pojemnikiem na pościel – jest kanapa VANADIS również firmy Innovationliving. Co bardzo ważne – kanapa ta jest nie do pobicia pod względem ceny ponieważ kosztuje tylko 3160 pln.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *